Gurbetten Gelenler 10 Gün İzolasyon Altında Tutulacak!

PINARBAŞI KAYMAKAMLIK DUYURUSU;

Malumunuz olduğu üzere İstanbul gibi yüksek ve çok yüksek riskli illerden ilçemize gelen vatandaşlarımızı 10 gün süreyle izolasyon altında tutuyoruz.

Bu illerden gelen vatandaşlarımız her ne sebeple olursa olsun 10 gün süre geçmeden illerine geri dönemeyecektir.

Ancak, Cenaze gibi önemi yüksek durumda vefat edenin yakınlarından 1. Derece ( annesi, babası, oğlu, kızı, kardeşi ) ilçemizde kalabilecek, diğer yakınları ise aynı gün gelip dönmek şartıyla önceden Kaymakamlığımıza, Emniyet Amirliğine ve Jandarma Komutanlığına telefonla bilgi verecektir. Cenazeye gelip dönüş yapmak istemeyen diğer cenaze yakınları (1. Derece yakınları hariç) 10 gün izolasyona tabi tutulacaktır.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerden ilçemize resmî işleri için gelecek olan ( mahkeme, resmi kurumlar vs.) vatandaşlarımızın Kaymakamlığımıza, Emniyet Amirliğine ve Jandarma Komutanlığına önceden bilgi vererek işlerini halledebilecek süreyi belirtir izin alması ve işinin tamamlanmasına müteakip aynı gün geri dönmesi gerekmektedir. Kaymakamlığımıza, Emniyet Amirliğimize ve Jandarma Komutanlığımıza belirtilen süreler içerisinde dönmeyenler veya izolasyon kurallarına uymayan vatandaşlarımız için cezai işlem uygulanacaktır.

Değerli vatandaşlarımızın bilgisine sunulur.
PINARBAŞI KAYMAKAMLIĞI