Kaymakamlık ve Belediye Sokak Hayvanları İçin Çağrıda Bulundu

Havaların Soğuması ve Karında Kendini Göstermesiyle Birlikte Pınarbaşı Belediye Başkanlığı Sokak Hayvanlarına Daha Öncede Yaptığı Yiyecek Temini Faaliyetlerini Arttırdı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Bu Konuda Hemşerilerimizden Destek İstedi.

Merhametli kimselere (merhameti sınırsız) Rahman da merhamet eder. Siz yeryüzündekilere merhametle davranın ki Allah ‘da size merhamet etsin. (Hadis-i Şerif)
Korona virüs salgını biz insanları olduğu kadar sokak hayvanlarını da etkilemiş, yiyecek bulmakta zorluk çekmektedir .Bu nedenle belediyemiz zabıta ekiplerimiz tarafından ilçemizde bulunan sokak hayvanlarına hazır mama ve yiyecek temin edilmiş olup , belediyemiz imkanları dahilinde sokak hayvanlarının aç kalmamaları için rutin olarak yiyecek temin edilecektir. Siz değerli halkımızdan da bu konuda yardım eli uzatmanız konusunda destek bekler, Saygılar sunarız.
Pınarbaşı Belediye Başkanlığı

SOKAK HAYVANLARINA YARDIM ELİ
Koronavirüs salgını sadece insanları değil sokakta yaşayan hayvanları da olumsuz etkilemektedir. Sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla gündelik yaşamın olağan koşullarının değişmesi neticesinde lokantaların paket servis şeklinde hizmet vermeye başlaması sonucu sokakta yaşayan ve lokanta artık yiyeceklerinden beslenen hayvanların yiyecek bulmada zorluk yaşamakta olduklarına şahit oluyoruz. Sokak hayvanlarımızın aç kalmaması için Belediyemiz tarafından hazır mama ve yiyecek temin edilerek aç kalmamaları temin edildi. Sizlerden de ilçemiz sokak hayvanları için yardım eli uzatmanız konusunda destek bekliyoruz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.
Pınarbaşı Kaymakamlığı